Lux Coin

Spółka Lux Coin to grupa ekspertów z firmy Wealth Solutions, z wieloletnim doświadczeniem w kreowaniu unikatowych produktów dla kolekcjonerów i miłośników dóbr luksusowych na całym świecie.

Dorobek naszego zespołu to rzadkie edycje alkoholi stworzone we współpracy ze szkockimi destylarniami i francuskimi domami koniakowymi. Owocem tej współpracy jest zabutelkowanie jednych z najstarszych whisky i koniaków specjalnie dla naszych klientów. Na naszym koncie mamy również autorski projekt Spirit Watches – limitowane edycje szwajcarskich czasomierzy, które powstały w kooperacji z czołowymi manufakturami. To pierwsze na świecie luksusowe zegarki wyposażone w krople unikatowych alkoholi.

Nasz zespół jest pomysłodawcą serii Spirit Coins – projektu, w którym po raz pierwszy w historii, kapsuły z najstarszymi alkoholami na świecie stają się sercem złotych monet kolekcjonerskich. Wszystkie trunki wykorzystane w autorskich produktach pochodzą z kolekcji firmy Wealth Solutions.

13 LAT NA RYNKU

8 TYSIĘCY KLIENTÓW

25 tys. PUBLIKACJI

o innowacyjnych produktach naszego zespołu w ogólnoświatowych mediach

2 x Guinness World Record

w kategoriach: najstarszy koniak sprzedany na aukcji i najstarszy rum sprzedany na aukcji

Spirit Watches

autorskie edycje szwajcarskich zegarków z najstarszymi alkoholami na świecie: Cognac Watch (partner: Armin Strom), Rum Watch (partner: Speake-Marin), Whisky Watch (partner: Louis Moinet)

Referencje

Mennica Polska współpracuje z Lux Coin od 2017 roku. Wspólnie udało nam się stworzyć unikatowe i nowatorskie monety kolekcjonerskie. Należą do nich piękne, złote numizmaty, skrywające krople najstarszych trunków świata: Rum Coin z kroplą Harewood Rum 1780 oraz Cognac Coin z kroplą koniaku Gautier z 1762 roku. Praca nad tymi małymi dziełami sztuki była przedsięwzięciem wymagającym nieszablonowych rozwiązań, jednak efekty okazały się spektakularne. Była to satysfakcja dla obu stron.

Doświadczenie zespołu Lux Coin na rynku dóbr luksusowych, w połączeniu z kompetencjami pracowników Mennicy Polskiej, niesie możliwości realizacji wyjątkowych pomysłów. Posiadamy potencjał tworzenia śmiałych projektów, które zyskują uznanie w kraju i na arenie międzynarodowej. Cieszymy się na możliwość dalszej współpracy.

Grzegorz Zambrzycki
Prezes Zarządu
Mennica Polska S.A.

Perth Mint tworzymy limitowane edycje monet z metali szlachetnych od ponad 30 lat. Pracując nad Whisky Coin po raz pierwszy zmierzyliśmy się z wyzwaniem stworzenia monety z alkoholem lub jakimkolwiek innym płynem. To prawdziwie luksusowy obiekt kolekcjonerski, który z całą pewnością posiada niespotykany urok.

Połączenie wyjątkowego trunku i szlachetnego metalu jakim jest złoto w jednym przedmiocie, nadaje tej monecie wysoką wartość kolekcjonerską już od pierwszego dnia. I ta wartość będzie utrzymywać się w przyszłości.

Richard Hayes
Dyrektor Generalny
Perth Mint

Schoeller Münzhandel współpracuje z Lux Coin od 3 lat. Spotkaliśmy się po raz pierwszy kilka lat temu podczas targów „World Money Fair” w Berlinie Po kilku rozmowach nawiązaliśmy współpracę, która trwa do dziś. Seria Spirit Coins stworzona przez zespół Lux Coin to koncept jedyny w swoim rodzaju. Innowacyjny w tej branży.

Z niecierpliwością czekamy na nowe kreacje monet od Lux ​​Coin.

Gernot Maier
CEO
Schoeller Münzhandel

Uważam, że pomysł jest oryginalny i wyjątkowy a monety są warte każdego grosza!

Klient z Niemiec

[newsletter_signup_form id=5]