Unikalność najwyższej próby

Nieuchwytny duch dawnych wieków zaklęty w szlachetnym metalu. Choć brzmi jak baśń, to jednak namacalny konkret. Najstarsze trunki na świecie zostały ukryte w serii złotych monet.

Spirit Coins to bowiem trzy unikatowe obiekty kolekcjonerskie: Whisky Coin, Rum Coin i Cognac Coin. Po raz pierwszy w historii połączono dwa odcienie rzadkości – najstarszy na świecie alkohol i drogocenny kruszec najwyższej próby.

Projekt jest dziełem ekspertów z firmy Wealth Solutions współtworzonym z czołowymi mennicami świata. Każda moneta z serii to fenomen o wadze dwóch uncji wybity w maksymalnym nakładzie 300 egzemplarzy. To arcydzieło złotnictwa z kroplą wielowiekowego trunku.

Spirit Coins stanowi więc nie tylko zabezpieczenie części rodzinnego majątku dla przyszłych pokoleń. To inwestycja w rzadkość najwyższej próby.

Parametry edycji

zestaw 3 złotych monet:
rum coin, whisky coin, cognac coin
Spirit Coins
  • Każda moneta o wadze 62,2g złota (2 oz)
  • Maksymalny nakład 300 zestawów
  • Rok emisji: 2018/2019
  • Złoto najwyższej próby Au 999,9
W monetach umieszczono kapsuły, kryjące w sobie najstarsze trunki na świecie:
Cognac Gautier 1762, Harewood Rum 1780, Whisky Old Vatted Glenlivet 1862

Monety Spirit Coins

NAJSTARSZE TRUNKI ŚWIATA

Whisky Old Vatted Glenlivet 1862

Kropla alkoholu znajdującego się w złotej monecie Whisky Coin to najstarsza whisky rocznikowa na świecie – Old Vatted Glenlivet 1862. Gdy wśród szkockich wzgórz rodził się ten wyjątkowy trunek, świat znajdował się w samym środku wieku pary i przeobrażał się pod wpływem rewolucji przemysłowej. Ta whisky to prawdziwy unikat w kolekcji firmy Wealth Solutions.  Trafił do niej dzięki uprzejmości Sukhindera Singha, znanego brytyjskiego kolekcjonera rzadkich alkoholi oraz właściciela firmy The Whisky Exchange.

Harewood Rum 1780

Harewood Rum 1780  to wyjątkowy trunek, wydestylowany blisko 250 lat temu na Barbados.  Jego nazwa pochodzi od posiadłości w środkowej Anglii, na terenie której został odkryty w 2011 r. podczas inwentaryzacji piwnicznych pomieszczeń pałacu. Niedługo po jego odnalezieniu butelka Harewood 1780 trafiła do firmowej kolekcji Wealth Solutions. Ten niezwykły trunek został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarszy rum na świecie. Teraz ma on szansę trafić do wąskiego grona kolekcjonerów zamknięty w złotej monecie Rum Coin.

Cognac Gautier 1762

W 1762 r. w Rzymie odsłonięto słynną fontannę di Trevi, Katarzyna II została cesarzową Rosji, a Jean-Jacques Rousseau wydał drukiem „Umowę społeczną”. W tym samym czasie w okolicach Cognac narodziły się winogrona użyte do produkcji alkoholu, który skrywa się we wnętrzu monety Cognac Coin – koniak Gautier 1762. Trunek ten pochodzi z kolekcji firmy Wealth Solutions i został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarszy koniak sprzedany na aukcji.

[newsletter_signup_form id=5]